NF Tranås på Facebook

NF Tranås styrelse beslutade vid styrelsemötet den 11/1-2017 att publicera föreningens nya Facebook-sida. Denna sida kommer att användas som ett komplement till hemsidan, för att på ett enklare sätt nå ut till både medlemmar och andra. Nyheter kommer att publiceras på båda sidorna, men dokument och filmer, samt utförligare information om föreningen, kommer framförallt att samlas här på hemsidan. Facebook-sidan kan nås genom att antingen söka efter Naturskyddsföreningen i Tranås på Facebook, klicka på Facebook-ikonen ovanför kalendern här på hemsidan eller följa följande länk.

Gå gärna in och gilla, samt dela, Facebook-sidan – för ökad synlighet.

 

Kommentera

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.